Mydło Yope – blog poświęcony zdrowiu

Fakty na temat mydła naturalnego, o których musisz wiedzieć

Fakty na temat mydła naturalnego, o których musisz wiedzieć

Mydło - nie ma domu, w którym nie znajdziemy tego produktu. Od niezliczonych lat służy nam on do pielęgnacji skóry, oczyszczając ją z mniejszego i większego brudu. To po nie sięgamy po każdym posiłku, to z niego korzystamy, gdy na naszej skórze znajdzie się coś niepożądanego. Na przestrzeni wielu lat stało się ono czymś, co stosuje każdy z olbrzymią regularnością i częstotliwością. Właśnie przez to powinniśmy zadbać, aby rodzaj, na który postawimy był tak skuteczny, jak dobrotliwy dla naszego zdrowia

Mydło jest produktem pielęgnacyjnym, który znajduje się w absolutnie każdym domu. To po nie sięgamy po każdym posiłku i po przyjściu z dworu – to ono stanowi też naszą pierwszą linię obrony przed zarazkami gromadzącymi się czy to na naszych dłoniach, czy też na twarzy. Choć w popularnych drogeriach ciężko je dostać, ludzie coraz chętniej decydują się na wybór mydła pochodzenia naturalnego. Dlaczego? Jakie są jego zalety i co na jego temat powinniśmy wiedzieć? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem dotyczącym właśnie mydła.

Co trzeba wiedzieć na temat mydła naturalnego

Choć wydawałoby się, że mydło naturalne po prostu nie zawiera chemii (rzeczywiście, jest to jego największa zaleta), jest w nim nieco więcej. Poniżej przedstawiamy garść faktów, które trzeba wiedzieć zanim tak właściwie się po nie sięgnie:

  • Mydło naturalne jest zdrowe dla skóry – z uwagi na to, że nie zawiera w sobie chemii (o czym mówiliśmy przed sekundą), nie powoduje podrażnień i nie wywołuje reakcji alergicznych.
  • Mydło to zawiera w sobie witaminy, które pozytywnie wpływają na nasze dłonie i wszystkie części ciała, na które je zaaplikujemy. Witamina B5 i alantoina na przykład, obecne w większości jego rodzajów, wspomagają regenerację naskórka i łagodzą podrażenienia.
  • Mydła naturalnego nie trzeba stosować wyłącznie do mycia dłoni i twarzy. Doskonale sprawdzą się również w kontakcie z innymi częściami ciała.
  • Zalety mydła naturalnego dostrzegą osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju choroby skóry, w tym tę najbardziej dotkliwą – łuszczycę. Jest to mydło bezpieczne, dlatego też chętnie przez nich stosowane.
  • Samo mydło naturalne w swojej pierwotnej formie nie pachnie, ani nie pozostawia po sobie zapachu. Część producentów jednak, jak chociażby Yope mydło swoje dodatkowo wzbogaca różnego rodzaju składnikami, które nadają mu właściwości zapachowych – zawsze w sposób naturalny.
  • Choć mydło naturalne najbardziej kojarzone jest z postacią kostki, występuje również w formie płynnej. W obu postaciach jest bardzo ekonomiczne i starcza na długo – ze względu na swoją skuteczność wystarczy niewielka jego ilość, by poradzić sobie z nawet najbardziej uporczywym brudem. 

Podsumowanie

Mydło naturalne stanowi świetną alternatywę tego konwencjonalnego, dostępnego w popularnych drogeriach i sklepach wielkopowierzchniowych. Choć dostać je jest nieco trudniej (trzeba skierować się do sklepu naturalnego albo sięgnąć po Internet), warto rzucić na nie okiem i spróbować. Zwłaszcza, że można na tym tylko skorzystać.

Tło zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com